رویداد

سارا بهمنیار قهرمان کاراته کای کشورمان، متاسفانه در گام آخر از کسب مدال در المپیک توکیو ۲۰۲۰ بازماند.

سارا بهمنیار قهرمان کاراته کشورمان در مسابقات کاراته المپیک ۲۰۲۰ توکیو امروز ۳ بار بر روی تاتمی رفت و نتیجه حاصال آن ۱ پیروزی و ۲ شکست بود که با این نتیجه متاسفاته دستش از کسب مدال در المپیک کوتاه ماند.

المپیک

نماينده وزن ۵۵- کيلوگرم کاراته بانوان ايران در سومين و آخرين مبارزه مرحله گروهي مقابل نماينده بلغارستان شکست خورد و از رسيدن به مرحله بالاتر کنار رفت، اما هیچ چیز از ارزش‌های این قهرمان کم نخواهد کرد.

در ادامه رقابت‌هاي کاراته المپيک ۲۰۲۰ توکيو، سارا بهمنيار نماينده وزن ۵۵- کيلوگرم ايران و دارنده مدال برنز جهان در سومين مبارزه خود مقابل آيوت گرونوا از بلغارستان به روي تاتامي رفت و در پايان با نتيجه ۵ بر ۲ شکست خورد و با قبول دومين شکست حذف شد.

بهمنيار پيش از اين در مبارزه نخست خود مقابل سراپ اوزچليک دارنده مدال طلاي جهان از ترکيه و نفر اول رنکينگ با نتيجه ۵ بر ۴ به برتري رسيد اما در دومين مبارزه مقابل ون تزويان نفر دوم رنکينگ وزن ۵۵- کيلوگرم از چين تايپه ۵ بر يک شکست خورد.

نماينده بلغارستان نيز پيش از اين مقابل حريفان خود از چين تايپه و ترکيه پيروز شده بود.

بهمنيار در گروه يک با سراپ اوزچليک از ترکيه، ون تزويان از چين تايپه و گرونوا از بلغارستان همگروه شده است.

در گروه ديگر اين وزن نيز نمايندگان اوکراين، ژاپن، اتريش، مصر و قزاقستان قرار دارند.
نفرات حاضر در هر گروه با يکديگر مصاف مي‌کنند و در نهايت دو نفر برتر هر گروه به مرحله بعدي صعود خواهند کرد.

در مرحله بعد نفر اول هر گروه با نفر دوم گروه ديگر مبارزه مي‌کند که نفرات پيروز به فينال مي‌رسند و بازنده ها نيز به مدال برنز المپيک خواهند رسيد.
در اين وزن آنا چرنيشوا از روسيه نيز حضور داشت که به دليل مثبت شدن تست کرونا مسابقات المپيک را از دست داد. هدايت چرنيشوا از روسيه را حسين روحاني قهرمان و مربي پيشين تيم ملي کاراته ايران بر عهده داشت.

حميده عباسعلي و سجاد گنج‌زاده ۲ نماينده ديگر کاراته ايران در المپيک توکيو هستند که روز شنبه به مصاف رقبايشان مي‌روند.

نوشته های مشابه