رویداد

تاریخ سازی سجاد گنج زاده

المپیک

در ادامه رقابت‌هاي کاراته المپيک ۲۰۲۰ توکيو، سجاد گنج‌زاده تنها کاراته‌کاي مردان ايران در المپيک توکيو و دارنده يک مدال طلا و ۲ نقره جهان، در ديدار فينال برابر طارق حامدي از عربستان در حاليکه پس از يک دقيقه با نتيجه 4 بر يک عقب بود با ضربه محکم حريف عربستاني به روي تاتامي افتاد و با برانکارد از تاتامي خارج شد.

المپیک

پس از اين اتفاق 5 داور ميدان وارد شور شدند و در نهايت کاراته‌کاي عربستاني را به دليل وارد ضربه محکم به گنج‌زاده ديسکاليفه اعلام کردند تا مدال طلا از آن سجاد گنج‌زاده شود.

گنج‌زاده پيش از اين در مرحله گروهي در مجموع با ۳ پيروزي و يک تساوي به عنوان سرگروه راهي مرحله نيمه نهايي شد. وي در اين مرحله مقابل اوگور آکتاش دارنده مدال برنز جهان و نفر نخست رنکينگ از ترکيه به روي تاتامي رفت و در پايان در ديداري سخت و حساس با نتيجه ۲ بر ۲ و با امتياز سانشو به برتري رسيد و به فينال راه يافت.
هدايت سجاد گنج‌زاده در اين رقابت‌ها بر عهده سيد شهرام هروي سرمربي تيم ملي کاراته ايران است.
پيش از اين سارا بهمنيار در رقابت‌هاي وزن ۵۵- کيلوگرم المپيک توکيو که روز پنج‌شنبه برگزار شد با يک پيروزي و دو شکست از دور رقابت‌ها کنار رفت و حميده عباسعلي ديگر نماينده کاراته بانوان ايران نيز امروز(شنبه) با ۲ پيروزي و ۲ شکست حذف شد تا تيم دو نفره بانوان ايران بدون کسب مدال به کار خود در المپيک توکيو پايان دهد.
رشته ورزشي کاراته براي نخستين بار است که به دليل درخواست ژاپن، در بازي‌هاي المپيک حضور رسمي دارد اما در دوره بعدي المپيک در پاريس حضور نخواهد داشت.

نوشته های مشابه